05 stycznia 2021 22:00

Zakończyliśmy realizację prac związanych z aktualizacją środowiska Hyperflex – ETAP 3 – aktualizacja klastra SWD PRM ZOK

W związku z uruchomieniem infrastruktury SDN (Software-Defined Networking) w zakresie jej szkieletu, przechodzimy do kolejnego etapu czyli integracji nowopowstałego świata sieciowego z infrastrukturą serwerową. W tym celu cała infrastruktura zasobów obliczeniowych  oparta na rozwiązaniu Cisco HyperFlex i witalizatorze Vmware zostaje uaktualniona w zakresie oprogramowania układowego jak i systemowego w celu dostosowania jej do rozwiązania sieciowego.

W dniu dzisiejszym realizowaliśmy prace z 3 z 5 etapów związane z aktualizacją klastra SWD PRM ZOK wraz z wszystkimi komponentami.

Ostatecznym celem po zrealizowaniu wszystkich 5 etapów jest uzyskanie działających wszystkich klastrów na wskazanej przez producenta wersji zarówno w obrębie sprzętowym jak i programowym a w rezultacie możliwość zarządzania sieciami programowymi witalizatora poprzez kontrolery sieci SDN zarówno w ośrodkach krajowych jak i pomocniczych.

W wyniku integracji środowisko serwerowe będzie posiadało możliwość działania zarówno w sieciach konwencjonalnych jak i w sieciach definiowanych programowo (SDN) co da możliwość rozpoczęcia kolejnego etapu wdrożenia czyli wdrożenia produkcyjnego SDN w środowisku SWD PRM.

Do zrealizowania pozostały prace w ramach pozostałych 2 etapów:

  • ETAP 4 – aktualizacja klastra PZŁ POK wraz z wszystkimi komponentami
  • ETAP 5 – aktualizacja klastra SWD PRM POK wraz z wszystkimi komponentami

Realizacja prac wynikających z etapu 4 została zaplanowana do realizacji w dniu 8 stycznia 2021 r.

Wróć do aktualności