23 maja 2022 09:00

Zakończyliśmy etap 2 kompletowania makiety radiowej na potrzeby PZŁ SWD PRM

W związku z realizacją zadania 2 budowy Podsystemu Zintegrowanej Łączności Systemu Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego (PZŁ SWD PRM) kontynuujemy prace związanych z kompletowaniem makiety radiowej, która będzie wykorzystywana w zakresie testów nowych funkcjonalności Systemu związanych z obsługą łączności radiowej poprzez PZŁ SWD PRM.

Po zrealizowaniu w zeszłym roku etapu 1, który swym zakresem obejmował montaż czterech radiotelefonów bazowych firmy Icom i Kenwood obsługiwane z poziomu konsol dyspozytorskich z zainstalowanym oprogramowaniem DGT DCA oraz konfigurację czterech radiotelefonów nasobnych przyszedł czas na realizację etapu 2. Etap 2 swym zakresem obejmował montaż dwóch radiotelefonów bazowych firmy Motorola obsługiwane z poziomu konsol dyspozytorskich z zainstalowanym oprogramowaniem DGT DCA oraz konfigurację dwóch radiotelefonów nasobnych.

Obecnie po zrealizowaniu etapu 2 w skład makiety radiowe wchodzi sześć radiotelefonów bazowych (po dwa firm: Icom, Kenwood, Motorola) obsługiwanych z poziomu konsol dyspozytorskich z zainstalowanym oprogramowaniem DGT DCA oraz sześć radiotelefonów nasobnych. Zasoby radiowe są przydzielone do dwóch dyspozytorni medycznych, w których funkcjonują po dwa obszary dysponowania (OD). Taka konfiguracja pozwala na prowadzenie testów funkcjonalnych obsługi radia poprzez PZŁ SWD PRM oraz weryfikację poprawnego przejmowania zasobów radiowych danego OD przez dyspozytora medycznego lub dyspozytornię zastępującą.

W planach jest dalsza rozbudowa makiety o przemienniki (etap 3), tak aby istniała możliwość zasymulowania wszystkich, funkcjonujących w systemie PRM systemów łączności radiowej.

W dotychczas realizowanych testach związanych z obsługą łączności radiowej posiłkowaliśmy się makietą radiową udostępnioną przez Wykonawcę umowy na budowę PZŁ SWD PRM.

Widok na radiotelefony bazowe firmy Icom, Kenwood oraz Motorola wraz z radioboxami zainstalowanymi w KCMRM.

Wróć do aktualności

Najnowsze aktualności

Skip to content