21 września 2022 12:00

Wdrożenie produkcyjne Modułu AVL SWD PRM

W związku z realizacją projektu rozbudowy Systemu Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego (SWD PRM) do wersji 2.0, w dniu 13 września uruchomiliśmy produkcyjne działanie nowego Modułu AVL (Automatic Vehicle Location) SWD PRM.

Moduł AVL umożliwia:

  • geolokalizację pojazdów ZRM w czasie rzeczywistym;
  • zbieranie określonych parametrów i informacji takich jak: lokalizacja i prędkość pojazdu, zapłon, sygnalizacja świetlna i dźwiękowa, stan paliwa oraz w przyszłości dane z szyny CAN, a następnie zapisanie ich w bazie danych;
  • integrację z posiadanymi modułami GPS firmy Teltonika (m.in. FM3300, FM6300 oraz innymi wykorzystującymi Codec 8, 8E lub 16) i dzięki modułowej budowie umożliwia rozbudowę o obsługę modułów innych producentów;
  • integrację z PZŁ SWD PRM w zakresie glokalizacji radiotelefonów nasobnych oraz przewoźnych wyposażonych w odbiornik GPS, wykorzystywanych przez zespoły ZRM z użyciem serwerów radiowych.

Utrzymanie Modułu AVL będzie leżało w gestii KCMRM, które pozostaje administratorem SWD PRM.

Na etapie przygotowywania do wdrożenia Modułu AVL, przeprowadzone zostały prace w obrębie infrastruktury bazy danych Systemu Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego (SWD PRM). W związku z zakończeniem projektu budowy nowego podsystemu AVL o zwiększonej funkcjonalności w zakresie urządzeń które obsługuje, została zbudowana dedykowana struktura bazodanowa nowego podsystemu AVL.

Dane ze starego podsystemu AVL zostały migrowane na nowy podsystem AVL w dedykowanej instancji bazy danych Oracle.

Jest to pierwsza produkcyjna instancja bazy danych która została zbudowana na nowych serwerach ODA a jednocześnie jest to pierwszy podsystem który w pełni wykorzystuje do komunikacji sieć SDN.

Wróć do aktualności

Najnowsze aktualności

Skip to content