Strona głównaAktualnościUdostępniliśmy w środowisku produkcyjnym SWD PRM nową wersję Modułu Administratora (55.52), Modułu Dyspozytora (55.53), Moduł Analityka (55.52), Moduł Planista (55.51), Moduł ZRM Mobilny i MS (55.52) oraz oprogramowania serwerowego (55.52)
30 września 2022
09:00
Udostępniliśmy w środowisku produkcyjnym SWD PRM nową wersję Modułu Administratora (55.52), Modułu Dyspozytora (55.53), Moduł Analityka (55.52), Moduł Planista (55.51), Moduł ZRM Mobilny i MS (55.52) oraz oprogramowania serwerowego (55.52)
W ramach realizacji zadania administrowania i rozwoju Systemu Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego (SWD PRM), udostępniliśmy w środowisku produkcyjnym SWD PRM następujące wersje aplikacji:
Moduł Administratora (55.52);
Moduł Dyspozytora (55.53);
Moduł Analityka (55.52);
Moduł ZRM Mobilny (55.52);
Moduł ZRM Stacjonarny (55.52);
Moduł Planista (55.51);
Oprogramowanie serwerowe (55.52).
Nowa wersja zawiera poprawki do zgłoszonych błędów, nowe funkcjonalności oraz modyfikację już istniejących, które są związane z realizacją:
RFC 20/2020/KCMRM/SWDPRM – Optymalizacja nawigacji w Module ZRM Mobilny.
Celem projektu jest wprowadzenie zmian usprawniających funkcjonowanie Systemu Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego (SWD PRM).
Produktem zlecenia jest optymalizacja dotychczas zastosowanych rozwiązań w zakresie nawigacji używanej w Module ZRM Mobilny.
RFC 25/2022/KCMRM/SWDPRM – Rozbudowa integracji SWD PRM z EWP.
Celem projektu jest dostosowanie dokumentacji medycznej w SWD PRM na potrzeby rozbudowy integracji z EWP na skutek zmiany mechanizmu przekazywania danych po stronie CeZ z FTP
na REST API.
Produktem zlecenia jest dostosowanie sekcji „Testy antygenowe SARS-CoV-2” w dokumentacji medycznej w SWD PRM na potrzeby integracji z EWP oraz niezbędnych zmian w obszarze integracji SWD PRM z EWP poprzez REST API.
Projektu technicznego Modułu ZRM – Rozbudowa Systemu Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego (SWD PRM).
Celem projektu jest wdrożenie rozbudowa funkcjonalności Modułu ZRM SWD PRM do wersji 2.0.
W wersjach 55.52 i 55.53 wprowadzono następujące zmiany:
Moduł Administrator:
implementacja konfiguracji podpisu elektronicznego na formatce użytkownika;
implementacja RFC 25/2020;
dodanie informacji o części V kodu resortowego na formatce ZRM;
usunięcie słownika sterowników radiowych;
zmiana w synchronizacji radiotelefonów z CKT;
dodanie telefonów podwykonawców na liście telefonów z zakładki zrm;
zmiana w wyświetlaniu pola nazwa w formatce radiotelefon;
modyfikacja działania okienek dialogowych, które mogą zawiesić aplikację;
dodanie pola “Usunięto” dla słowników EWP;
walidacja kodu PIN pod względem wpisywanych znaków na formatce konfiguracji podpisu elektronicznego;
modyfikacja wczytywania danych na formatce Szczegóły użytkownika;
Moduł Dyspozytor:
implementacja RFC 25/2020;
wyświetlanie listy niezintegrowanych ZRM gdy zadysponowano jeden ZRM zintegrowany;
zmiana warunków zapisu w tabeli stanowisko_dyspozytorskie_historia dla stanowisk WKRM;
modyfikacja wczytywania zgłoszenia podczas otwierania formatki;
Moduł Analityka:
implementacja RFC 25/2020;
dodanie sortowania słowników EWP;
Moduł ZRM:
implementacja RFC 25/2020;
implementacja RFC 20/2020;
zmiana działania formatki Osoba do kontaktu;
modyfikacja działania mechanizmu sprawdzania aktywności serwerów;
ponowna synchronizacja dokumentacji po wykryciu braków;
dodanie sortowania słowników EWP;
Moduł Planista:
dodanie modyfikacji umożliwiającej logowanie do Modułu Planisty;
dodanie informacji o części V kodu resortowego na formatce ZRM;
zmiana sposobu pobierania informacji o błędach SIM;
zmiana sposobu odczytywania błędów P1 dla ZM. Odejście od tabeli P1CO;
modyfikacja procesu logowania do aplikacji dyspozytora;
modyfikacja zapisu w tabeli stanowisko_dyspozytorskie_historia dla ról WKRM oraz pozostałych.
Zmiany są widoczne dla użytkownika w Module Administratora, Modułu Analityka, Modułu Dyspozytora i Modułu ZRM.
Udostępnione wersje Modułów SWD PRM na etapie przygotowania do wdrożenia zostały zweryfikowane przez Zespół ds. Rozwoju SWD PRM KCMRM.
Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem “Skrócona informacja o wersji 55.2”, który zawiera opis najważniejszych zmian w poszczególnych Modułach SWD PRM. Dokument znajduje się poniżej.
Doktor nauk medycznych, specjalista zdrowia publicznego. Dyrektor Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. Prowadzi prace badawcze dotyczące występowania chorób, zapobiegania oraz skuteczności ich leczenia. Rezultaty tych badań przedstawił w około 180 pracach opublikowanych w czasopismach naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Autor książki „Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach”, współautor książki „Problemy organizacji i funkcjonowania systemu ratownictwa medycznego w województwach świętokrzyskim i mazowieckim”. Uczestniczy w specjalistycznych seminariach, sesjach i szkoleniach. Prowadzi seminaria i szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej oraz zagrożeń zdrowotnych dzieci i młodzieży.
Arkadiusz Jarecki
Absolwent Politechniki Wrocławskiej na Wydziale Elektroniki, Mikrosystemów i Fotoniki. Od 2015 r. pracuje na stanowisku administrator systemu SWD PRM w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu.
Absolwent Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka, specjalność Projektowanie Systemów Aplikacyjnych. Od 2003 roku zawodowo zajmował się szeroko pojętą informatyką w szczególności administracją sieci komputerowych. Od 2015 roku pracował jako administrator systemu SWD PRM, od 2019 pełni funkcję administratora w CPR w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim.
Marcin Gadacz
Informatyk z ponad 20 letnim stażem w jednostkach służby zdrowia. Karierę zawodową rozpocząłem w 2000 r. jako informatyk w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie zajmując się administrowaniem szpitalnych systemów informatycznych, pełniłem również funkcję kierownika sekcji informatycznej.
Od 2015 r. pracuję w Wielkopolskim Centrum Ratownictwa Medycznego sp. z o.o. w Koninie jako samodzielny specjalista informatyk gdzie pełnię również funkcję administratora dysponenta SWD PRM. Odpowiedzialny za wdrażanie i rozwój nowych rozwiązań informatycznych.
Chwile wolne poświęcam grze na gitarze i majsterkowaniu.
Tadeusz Rzok
Z zawodu i zamiłowania, informatyk.
Znajomość administracji systemami serwerowym z rodziny Windows Serwer potwierdzona certyfikatami. Doświadczenie w pracy jako administrator sieci poza ratownictwem medycznym. Projektowanie oraz realizacja rozwiązań z dziedziny informatyki dla klientów instytucjonalnych. Bezpośrednie wsparcie dla użytkowników różnego rodzaju oprogramowania oraz sprzętu informatycznego.
Od 2017r. – 2020r. związany z ratownictwem medycznym jako Administrator Dysponenta. Lider zespołu odpowiedzialny za wdrożenie systemu SWD PRM u dysponenta w roku 2017. Odpowiedzialny za bieżące działanie składników systemu w pogotowiu ratunkowym w Katowicach. Praca na tym stanowisku pozwoliła poznać działanie systemu jako całość oraz funkcjonowanie ratownictwa medycznego.
Od 2020r. Administrator Wojewódzki SWD PRM oraz wsparcie dla Administratora CPR w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach. Odpowiedzialny za wdrażanie nowych rozwiązań w systemie,
a po przejęciu Dyspozytorni Medycznych za szkolenie dyspozytorów z obsługi aplikacji.
Prywatnie mąż i ojciec, miłośnik nowinek technicznych i naukowych, astronomii, historia wojen morskich. Sport pływanie, kolarstwo.
Wiesław Marciniak
Z wykształcenia mgr inż. elektromechanik. Od prawie 30 lat związany z Wojewódzkim Pogotowiem Ratunkowym w Lublinie. Prawie 20 lat na stanowisku Kierownika Sekcji Informatyki i Łączności. Administrator dysponenta SWD PRM.
Krzysztof Mitura
Związany od wielu lat z SP ZOZ RM-MEDITRANS SPRiTS w Siedlcach.
Zawodowo: ratownik medyczny, dyspozytor medyczny, koordynator medyczny, kierownik Stacji Ratownictwa Medycznego w Mińsku Mazowieckim.
Dodatkowo m.in.: trener SWD PRM, sprawozdawanie świadczeń do NFZ, nadzór nad dokumentacją medyczną, audytor systemu zarządzania jakością.
Hobby: historia, informatyka.
Przemysław Śmigielski
Pracuje w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu od roku 2011. Swoją pracę zaczynał w Centrum Powiadamiania Ratunkowego jako Operator Numerów Alarmowych, pięć lat później szkoleniowiec w Ogólnopolskim Centrum Szkoleń ONA w Poznaniu. Od czterech lat Administrator Wojewódzki SI CPR a od roku 2021 w którym, miała miejsce centralizacja Dyspozytorni Medycznych realizuje również zadania Administratora Wojewódzkiego SWD PRM. W wolnych chwilach pasjonat lektury dokumentacji technicznej KCMRM.
Jarosław Poziemski
Ukończył studia na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie na Wydziale Cybernetyki, kierunek informatyka, specjalność systemy informatyczne. Do tej pory zawodowo zajmował się prowadzeniem projektów IT o różnej specyfice (prowadzonych metodykami kaskadowymi i zwinnymi) od B&R poprzez realizacyjne w tym wdrażaniem systemów. Uczestniczył w tworzeniu studiów wykonalności z wykorzystaniem analizy procesów biznesowych. Posiada certyfikaty zarządzania projektami Prince 2, Agille, Scrum, oraz projektowe i związane z analizami (UML, BPMN)
Jakub Sotowski
Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II na kierunku matematyka ze specjalnością informatyczną.
Od 2013 roku związany z Systemami Teleinformatycznymi wykorzystywanymi na potrzeby Służb Ratunkowych. Początkowo jako Administrator Systemu Informatycznego Centrum Powiadamiania Ratunkowego.
Z Systemem Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego związany od początku jego istnienia jako Administrator Wojewódzki. Współodpowiedzialny za wdrożenie systemu w województwie mazowieckim oraz szkolenia członków ZRM
i dyspozytorów medycznych z zakresu obsługi SWD PRM.
Dodatkowo w latach 2017-2021 pracownik Dysponenta ZRM na stanowisku Administratora Lokalnego co pozwoliło na bliższe zapoznanie z systemem od strony praktycznej jak i wieloma innymi aspektami związanymi z ratownictwem. Współodpowiedzialny również między innymi za sprawozdawanie świadczeń do NFZ oraz wdrożenie systemu informatycznego do obsługi całego pogotowia ratunkowego.
Od grudnia 2021 roku Kierownik nowo powstałego Oddziału Utrzymania Systemów w Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.
Prywatnie miłośnik kotów, sportów siłowych i szybkiej jazdy.
Karol Wojtczak
Magister zdrowia publicznego oraz absolwent studiów I stopnia na kierunku ratownictwo medyczne w Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Również absolwent studiów podyplomowych na kierunkach: Skuteczny Menadżer w Służbie Zdrowia, Nadzór i kontrola w podmiotach leczniczych, Administracja Samorządowa realizowanych przez Wyższą Szkołę Bankową w Toruniu. Od 2004 roku Ratownik medyczny oraz od roku 2013 Ratownik Medyczny Koordynujący w Stacji Ratownictwa Medycznego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L. Rydygiera w Toruniu. Od 2007 roku Ratownik medyczny w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu. Od roku 2020 członek Rady Społecznej w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym im. ks. Jerzego Popiełuszki w Toruniu. Od roku 2015 pełni funkcję Prezesa Zarządu w Krajowym Stowarzyszeniu Ratowników Medycznych. W latach 2015-2019 był członkiem Rady ds. rozwoju społeczno-gospodarczego zespołu staromiejskiego Rady Społecznej przy Prezydencie Miasta Torunia. W latach 2011-2013 był Instruktorem medycznym na kursach doskonalących dla Ratowników medycznych i Dyspozytorów medycznych realizowanych w ramach projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej w Powiślańskiej Szkole Wyższej, a od roku 2021 nauczyciel akademicki na Wydziale Nauk o Zdrowiu. W roku 2007 otworzył własną działalność gospodarczą – NZOZ Ratuj.
Zbigniew Twórzewski
Zbigniew Twórzewski ur. 05 lutego 1969 roku.
Ratownik medyczny, pielęgniarz, dyspozytor, od 20 lat w ratownictwie medycznym.
Od 8 lat związany zawodowo z Opolskim Centrum Ratownictwa Medycznego. Wcześniej OPD i SOR Strzelce Opolskie.
Współpracuje z Krapkowickim Centrum Zdrowia, Szpitalem w Kędzierzynie Koźlu, oraz Szpitalem Powiatowym w im. Prałata J. Glowatzkiego w Strzelcach Opolskich, świadcząc usługi z zakresu ratownictwa medycznego w zespołach wyjazdowych Państwowego Ratownictwa Medycznego.
Obecnie kierownik Dyspozytorni Medycznej DM 08-01 w Opolu oraz kierownik Dyspozytorni Transportu Medycznego Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego.
Marta Foryś
Jestem pielęgniarką (specjalistką pielęgniarstwa ratunkowego), pracuje w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym, obecnie na stanowisku Kierownika Zespołów Wyjazdowych (od X 2015 roku).
Pracowałam w zespole reanimacyjnym, jako trener szkoleń medycznych, statystyk medyczny.
Jestem instruktorem ERC. Prowadzę szkolenia jako instruktor i dyrektor na kursach certyfikowanych ILS, ALS, GIC oraz instruktor na licznych warsztatach, seminariach, a także kursach np. KDRM.
Łukasz Rozbicki
Ur 05.11.1982 absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie Wydziału Ochrony Środowiska jakkolwiek od lat licealnych ściśle związany z pierwszą pomocą w harcerstwie co swój finał odnalazło w ukończeniu Szkoły Policealnej i uzyskaniu tytułu ratownika medycznego. Absolwent studiów podyplomowych Pomocy humanitarnej na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2007 roku do chwili obecnej czynnie pracujący jako ratownik medyczny w SOR, ZRM i krótka przygoda w HEMS Niemcy. Przez kilka lat do roku 2010 związany z międzynarodową organizacją humanitarną Johanniter Unfall-Hilfe w tym na stanowisku koordynatora wojewódzkiego polskiej części organizacji. Od 2015 roku koordynator zespołów kołowych i wodnych PRM Szpitala Powiatowego w Bartoszycach. Współzałożyciel i współwłaściciel Centrum Symulacji Medycznych SimBart w Bartoszycach. Wielokrotny uczestnik eliminacji i mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym, kursów specjalizacyjnych, instruktor ALS ERC, autor artykułów i publikacji medycznych.
Adam Waligóra
Ur. 31 sierpnia 1978 roku.
Ratownik medyczny od 20 lat. Prezes Stowarzyszenia Zawodowego Ratowników Medycznych „MEDYK”. Były pracownik WS SP ZOZ w Nowej Soli, Szpital Miejski Szprotawa, Szpital Żagań, ZRM w Pogotowiu Legnica, 11 Batalion Medyczny Żagań, oraz SOR Zielona Góra i SOR Nowa Sól. Obecnie koordynator i ratownik medyczny ZRM w podstacji Nowogród Bobrzański Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Zielonej Górze. Były działacz Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność w nowosolskim szpitalu. Od września 2019 członek Wojewódzkiej Rady Pożytku Publicznego woj. Lubuskiego.
Jakub Bonawentura Wakuluk
Ratownik medyczny absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego i studiów magisterskich na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Ukończył studia podyplomowe z zarządzania w ochronie zdrowia na Uniwersytecie Gdańskim. Pracował w Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii, izbie przyjęć. Od początku pracy zawodowej pracuje w dyspozytorni medycznej i zespołach ratownictwa medycznego. Od 2017 roku kierownik Dyspozytorni Medycznej w Poznaniu, asystent w Zakładzie Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W czasie wolnym pływa, żegluje, gra w tenisa.
Paulina Granat
Absolwentka Wydziału Prawa Uczelni Łazarskiego na kierunku prawo, aktualnie aplikantka adwokacka w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.
W przeszłości członek wielu zespołów obsługi prawnej w zakresie prawa bankowego oraz prawa karnego. Obecnie związana z SWD PRM oraz prawem cywilnym, ze szczególnym uwzględnieniem zamówień publicznych w jednostkach sektora publicznego.
Kamil Kolczyński
Absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.
Od przeszło 5 lat związany z analizą i jakością danych oraz projektowaniem rozwiązań systemów informatycznych. Członek zespołów wielu projektów informatycznych, wdrożeniowych i organizacyjnych o zasięgu krajowym oraz europejskim. Zwolennik myślenia niestandardowego „out-of-the-box”.
Prywatnie mąż i miłośnik zwierząt – czynny hodowca kotów rasowych, międzynarodowy sędzia felinologiczny oraz działacz Polskiego Związku Felinologicznego.
Kamil Chądzyński
Absolwent Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku ratownictwo medyczne, studiów magisterskich Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Zarządzanie Publiczne ,specjalność Ochrona Zdrowia.
Przed rozpoczęciem pracy w Krajowym Centrum Monitorowania Ratownictwa Medycznego pracował jako specjalista ds. rozliczeń, gdzie m.in. odpowiadał za sprawozdawanie świadczeń do NFZ oraz przygotowywanie ofert do przetargów publicznych. Brał udział we wdrożeniu Systemu Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego. Pełnił funkcje administratora dysponenta SWD PRM.
Prywatnie szczęśliwy mąż i dumny ojciec, miłośnik aktywności fizycznej.
Jakub Czarski
Absolwent Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu na kierunku zdrowie publiczne – specjalność ratownictwo medyczne, studiów podyplomowych z zakresu zarządzania kryzysowego oraz bezpieczeństwa i higieny pracy.
Przed rozpoczęciem w 2018 roku pracy w Krajowym Centrum Monitorowania Ratownictwa Medycznego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego od 2005 roku pracował jako ratownik medyczny/dyspozytor medyczny, specjalista ds. skarg i zdarzeń niepożądanych oraz jako koordynator zespołów ratownictwa medycznego (ZRM) w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu.
W latach 2012-2017 pracował w WBiZK Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu jako starszy specjalista w oddziale ratownictwa medycznego gdzie odpowiedzialny był m.in. za WPDS, skargi i kontrole dysponentów zespołów ratownictwa medycznego, wdrożenie SWD PRM w województwie wielkopolskim, szkolenia członków ZRM i dyspozytorów medycznych z zakresu SWD PRM, łączność radiową.
Z SWD PRM związany od początku jego istnienia i wdrożenia. Członek Zespołu ds. Rozwoju SWD PRM powołanego przez MZ w latach 2015-2016 r.
Cały czas czynny zawodowo ratownik medyczny/dyspozytor medyczny – obecnie WSPRiTS ,,Meditrans” w Warszawie oraz koordynator medyczny ,,Stadion Poznań”.
Szczęśliwy mąż pielęgniarki i ojciec dwóch synów. Miłośnik piłki nożnej i sportów wodnych.
Kibic poznańskiego ,,Kolejorza” mieszkający w Warszawie.
Łukasz Sasin
Absolwent Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach.
Przed rozpoczęciem pracy w Krajowym Centrum Monitorowania Ratownictwa Medycznego od 2007 roku pracował w Policji, realizując wiele procesów wdrożeń rozwiązań informatycznych oraz ich koordynacji.
W latach 2015-2019 ściśle związany z Systemem Wspomagania Dowodzenia Policji, gdzie jako pracownik Komendy Głównej Policji odpowiadał za jego utrzymanie, rozwój oraz prowadzenie krajowych szkoleń.
Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec, miłośnik nowinek technologicznych, piłki nożnej oraz wędkarstwa morskiego.
Robert Bzducha
Główny Specjalista w Departamencie Bezpieczeństwa Ministerstwa Zdrowia.
Absolwent Wydziału Zarządzania Akademii Obrony Narodowej w Warszawie.
Posiadam 14 letnie doświadczenie jako ratownik medyczny w tym przez 4 lata pracowałem jako dyspozytor medyczny.
Od kilku lat żonaty, hobbystycznie zajmuje się wędkarstwem, pasjonat dobrej kuchni i gotowania.
Karol Wiśniewski
Przygodę z ratownictwem medycznym rozpoczął w 2002r. podejmując naukę w Medycznym Studium Zawodowym w Olsztynie. W 2004 r. uzyskał dyplom ratownika medycznego i podjął pierwszą pracę w 103 Szpitalu Wojskowym w Olsztynie (w późniejszym czasie przemianowany na Szpital Uniwersytecki z Przychodnią SP ZOZ). W celu podniesienia kwalifikacji, zdobycia nowych umiejętności w 2005r. zasilił grono studentów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Studia ukończył 2008r. uzyskaniem tytułu zawodowego – licencjat. W 2006r. rozpoczął pracę w zespole wyjazdowym Pogotowia Ratunkowego w Bartoszycach – podstacja w Górowie Iławeckim. W 2011r. przeprowadził się do Wrocławia i rozpoczął pracę jako ratownik medyczny / kierowca w Pogotowiu Ratunkowym we Wrocławiu – podstacja w Środzie Śląskiej. Od 2014r. do 2016r. pracował jako dyspozytor w Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu. W 2019r. podjął pracę w „Zakładzie Opieki Zdrowotnej” w Kłodzku jako ratownik medyczny – zespół wyjazdowy w Nowej Rudzie. W chwili obecnej pracuje w Pogotowiu Ratunkowym we Wrocławiu – podstacja w Środzie Śląskiej jako ratownik medyczny/kierowca pełniąc jednocześnie funkcję koordynatora w Pogotowiu Ratunkowym w Nowej Rudzie.
W życiu prywatnym interesuje się tematyką związaną z historią drugiej wojny światowej rejonu dolnośląskiego oraz medycyną holistyczną.
Agnieszka Trznadel
Z wykształcenia pielęgniarka, pełniąca rolę Kierownika dyspozytorni medycznej w Samodzielnym Publicznym Pogotowiu Ratunkowym w Krośnie. Tam też dyżuruje jako dyspozytor medyczny. Na pełnym etacie pracuje w roli dyspozytora medycznego w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. W okręgowej izbie pielęgniarek i położnych w Rzeszowie jest członkiem rady i pełnie rolę skarbnika.
Pracuje też w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej w Łańcucie w roli pielęgniarki wyjazdowej. Od 1994 roku pracowała na oddziałach szpitalnych po czym od 1997 roku jest związana ściśle i nieprzerwanie z ratownictwem medycznym. Najpierw jako pielęgniarska w zespole R, następnie pielęgniarka systemu w zespole P oraz pracując w dyspozytorni medycznej. Od 2009 roku do chwili obecnej związana z dyspozytornią. Jest specjalistą w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego oraz specjalistą pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Posiada kwalifikacje w dziedzinie opieki długoterminowej. Systematycznie się szkoli, podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w kursach, konferencjach , sympozjach itp. Obecnie studentka 2 roku pielęgniarstwa II stopnia i przygotowuje obronę pracy magisterskiej. Studiuje także zarządzanie w ochronie zdrowia na studiach podyplomowych. Jest szczęśliwą mamą trójki wspaniałych dzieci.
Wojciech Biela
Pracownik Bielskiego Pogotowia Ratunkowego jako kierownik zespołów wyjazdowych i dyspozytorów, a także nauczyciel w Zespole Szkół Medycznych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej. Wcześniej pracował jako Ratownik Medyczny w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz jako nauczyciel akademicki w Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku-Białej
Wykształcenie zdobywał min. w Górnośląskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej w Mysłowicach na kierunku Zdrowie Publiczne, specjalność Ratownictwo Medyczne (studia I stopnia) oraz na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach na Wydziale Zdrowia Publicznego, ( studia II stopnia) a także w Wyższej Szkole Finansów i Prawa w Bielsku-Białej na kierunku Prawo i zarządzanie w ochronie zdrowia, studia podyplomowe.
Uczestnik wielu kursów i konferencji z zakresu ratownictwa medycznego. Kierownik naukowy szkoleń doskonalących dla dyspozytorów medycznych oraz ratowników medycznych.
Organizator trzech edycji Konferencji dla dyspozytorów medycznych oraz pięciu międzynarodowych zimowych mistrzostw Polski w ratownictwie medycznym.
Autor i współautor artykułów w czasopismach z dziedziny ratownictwa medycznego i medycyny ratunkowej.
Mateusz Komza
Absolwent Wydziału Nauk o Zdrowiu Łódzkiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku zdrowie publiczne, podyplomowych studiów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku Prawo Medyczne, Prawa Pacjenta i Ubezpieczenia Zdrowotne oraz podyplomowych studiów na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego na Kierunku Zarządzanie w Ochronie Zdrowia.
Przed objęciem funkcji Zastępcy Dyrektora Lotniczego Pogotowia Ratunkowego ds. Krajowego Centrum Monitorowania Ratownictwa Medycznego pełnił w latach 2014-2018 funkcję Dyrektora Departamentu Ratownictwa Medycznego i Obronności w Ministerstwie Zdrowia oraz pracował
w Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi.
Od lat zajmuje się tematyką ratownictwa medycznego, w aspekcie organizacji i zarządzania oraz powiadamiania ratunkowego. Współautor opracowania: „Procedury wspomagające podjęcie decyzji przez dyspozytora medycznego w zakresie przyjęcia zgłoszenia, kwalifikacji zgłoszenia oraz dysponowania zespołami ratownictwa medycznego do różnych stanów nagłego zagrożenia zdrowotnego” oraz „Procedury – zdarzenie mnogie/masowe”. Podczas pracy w Ministerstwie Zdrowia był odpowiedzialny m. in. za organizację systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz wdrożenie produkcyjne Systemu Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego na terenie kraju.
Łukasz Hudzik
Ratownik Medyczny od 13 lat. Ukończyłem Licencjat z Ratownictwa Medycznego, jestem w trakcje studiów podyplomowych Zarządzanie w Służbie Zdrowia oraz studiów magisterskich na kierunku Edukacja Zdrowotna i Promocja Zdrowia . Pracownik Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie, od 4 lat Kierownik Dyspozytorni Medycznej. Współtwórca programów aplikacji informatycznych wykorzystywanych na Dyspozytorni Medycznej, między innymi „Aplikacja Na Pomoc Podkarpacie” , program wyjazdowy dla Zespołów Ratownictwa Medycznego w latach 2012 -2015. Administrator dysponenta systemu SWD PRM.
Zawsze uśmiechnięty i otwarty na nowe wyzwania.