29 czerwca 2022 08:00

Kontynuujemy realizację projektu wdrożenia PZŁ SWD PRM w LPR – etap 2

W związku z zakończeniem realizacji etapu 1 (pilotaż) wdrożenia Podsystemu Zintegrowanej Łączności Systemu Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego (PZŁ SWD PRM) w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym (LPR), kontynuujemy wdrożenie PZŁ SWD PRM w LPR i rozpoczynamy realizację etapu 2.

Pilotaż rozpoczął się w dniu 6 grudnia 2021 r. na trzech stanowiskach: dyspozytora medycznego oraz dyspozytora lotniczego w Centrum Operacyjnym (CO) LPR oraz na stanowisku w bazie HEMS LPR w Warszawie. W związku z tym, że w trakcie 30 dni trwania pilotażu PZŁ SWD PRM w LPR oraz okresie po pilotażu nie wystąpiły krytyczne błędy, które uniemożliwiłyby korzystanie z PZŁ SWD PRM, zespół odpowiedzialny za wdrożenie PZŁ SWD PRM w LPR rekomendował i uzyskał akceptację Dyrektora LPR na realizację kolejnego etapu – uruchomienia PZŁ SWD PRM na wszystkich stanowiskach w CO LPR. Zwiększenie liczby stanowisk pozwoli na jeszcze lepsze przygotowanie się do produkcyjnego uruchomienia PZŁ SWD PRM w bazach HEMS/EMS LPR.

Łączna liczba konsol dyspozytorskich, które będą funkcjonowały po rozpoczęciu realizacji etapu 2 wdrożenia PZŁ SWD PRM (część telefoniczna) w LPR to 6 sztuk.

Równolegle trwają prace nad przygotowaniem do realizacji etapu 3 wdrożenia PZŁ SWD PRM obejmującego pilotaż integracji łączności radiowej wykorzystywanej w LPR z PZŁ SWD PRM.

Wróć do aktualności

Najnowsze aktualności

Skip to content